V dnešní době si nejeden z nás nosí práci domů. To pak svádí k řešením typu „dám si počítač na kuchyňský stůl, alespoň to budu mít kousek k lednici nebo na konferenční stolek do obývacího pokoje, kde se u toho můžu dívat na televizi“. Odborníci to však vidí jinak. Pokud prací doma trávíte více než pár hodin týdně, měli byste uvažovat o zřízení domácí kanceláře.
Nejprve se musíte rozhodnout, kolik kanceláři věnujete prostoru. Jestliže doma pracujete pouze hodinku denně, nemusíte jí nutně vyčlenit celou místnost. Stačí i strategicky umístěný stůl. Jeho nevýhodou je, že vás pravděpodobně budou rušit ostatní členové rodiny. Pokud v ní trávíte více času, věnujte jí více prostoru. Přece jen v ní budete trávit většinu dne. Velkou výhodou je, že si kancelář můžete zařídit podle svých představ. Nikdo vám nebude říkat co smíte a co ne.
Průzkumy ukazují, že lidé jsou v barevných a hezky zařízených kancelářích produktivnější. Dobře si rozmyslete, jakou barvu stěn do kanceláře zvolíte. Křiklavější barvy by měli volit lidé, co dělají kreativní práci. Tlumenější pak ti ostatní. Pracovní stůj umístěte pokud možno tak , aby vám na něj svítilo denní světlo, které je nejzdravější pro vaše oči. Stůl dejte tak, abyste za zády měli stěnu a před sebou dveře(nebo je alespoň viděli). Typ stolu vybírejte podle toho, zda máte stolní počítač či notebook. Základem kanceláře je kvalitní židle, ze které vás nebudou bolet záda. Měla by mít určitě opěrky na ruce a hlavu. Ideální je ta na kolečkách. Nemálo času věnujte i úložným prostorům. Na trhu se dá sehnat nepřeberné množství nábytku přímo do kanceláří. Volte raději to, které se dá uzavírat nebo strávíte spoustu času zbytečným utíráním prachu.
Kancelářské doplňky mějte vždy někde při ruce. Nejlépe v šuplících pod stolem nebo ve skříni za vámi. Ať nemusíte pokaždé, když vám dojdou náboje v sešívačce běžet do jiné místnosti. Nezapomeňte kancelář doplnit živou rostlinou, která dodá místu energii a působí relaxačně.